Atsts nebo mukaltin, který je lepší

Mukaltin a acetylcystein jsou léky, které zlepšují vypouštění sputa. Používají se v různých respiračních patologiích a ORL onemocněních. ACC a Mukaltin by se neměly používat společně, protože léčiva mají velmi podobné terapeutické účinky. Pokud užíváte léky současně, začne se ve velkém množství tvořit sputum. Je lepší pít drogy střídavě.

Farmakologické vlastnosti, indikace, omezení, formy léků

Mukaltin je lék, který usnadňuje odstranění sputa. ACC pomáhá zředit hlen. Mukaltin se vyrábí ve formě tablet (0,05 g). Acetylcystein se prodává ve formě tablet (100 mg, 200 mg), granulovaných forem (100 mg, 200 mg) ve formě sirupu (20 mg) a prášku (100 mg, 200 mg). V lékárnách můžete také zakoupit ACC Long. Platí po dobu 12 hodin.

Mukaltin obsahuje polysacharidové látky z byliny Althea. Lék urychluje řasy epitelu průdušek a průdušnice, zvyšuje tvorbu hlenu. ACC umožňuje zředění sputa zničením mukopolysacharidových vazeb. Nástroj neztrácí své vlastnosti ani při hnisavém výboji.

Indikace a omezení předepisování léků

Mukaltin se používá k léčbě respiračních patologií. Lék je předepsán pro špatně odvodňující sputum. Přípravek se nepoužívá v přítomnosti alergie na složky, stejně jako ulcerózní léze zažívacího traktu.

Indikace pro použití Acetylcystein: t

  • patologie plic s viskózním sputem;
  • zánět průdušek;
  • bronchitida s obstrukční složkou;
  • tracheitida, laryngitida;
  • zánět plicní tkáně;
  • bronchiální astma;
  • zánětlivé poškození průdušek;
  • tvorba abscesu plicní tkáně;
  • zánětlivé léze vedlejších nosních dutin;
  • cystickou fibrózu;
  • zánět středního ucha.

ACC není používán pro alergii na složky léku, ulcerózní léze zažívacího traktu, v přítomnosti krve ve sputu, během kojení, při přenášení plodu. Pečlivě předepsat léky na astma, obstrukční plicní onemocnění, portální hypertenze. Některé formy se nepoužívají pro nedostatek laktázy a malabsorpci.

Analog Mukaltin jsou léky lékořice. Bromhexin a Lasolvan jsou považovány za analogické ACC.

Pravidla užívání drog

Mukaltin se předepisuje 1-2 tablety třikrát denně. Léčba je 7-14 dní. Pokud je dětem aplikována pilulka, může být rozpuštěna v malém množství vody (60-70 ml). Lék se nepoužívá s léky, které inhibují reflex kašle. Tato kombinace vede ke stagnaci bronchiální sekrece, porušuje respirační funkci. Pití Mukaltinu při užívání ACC není povoleno.

Mukaltin nebo atsts dávají dítě?

Dobrý den! Dívky, řekněte mi, je lepší dát kašli dítěti ve věku 8 let - mukaltinu nebo atstům? Lékař nám ​​předepsal lékaře, ale 4 dny byl opilý a nepomohl vůbec, zdá se mi, že se to ještě zhoršilo. Doma je stále mukaltin a atsts, co je lepší dát?

Související články:

Nemusíte nic dávat. Mukaltin: Viděl jsem video z Komarovského, kde kategoricky zakázal dávat tento lék dětem. Nevzpomínám si na důvody. Pokud se vám zdá, že se zhoršila, měli byste kontaktovat svého pediatra. Pediatr bude poslouchat plíce a předepsat jiný lék. Zpravidla se v případě poškození předepisuje antibiotikum. Pokud se samo-léčivé onemocnění může spustit a zhoršit.

Lasolvan (Ambroxol pro 30p) pomáhá dobře kašlat. Zvláště pokud inhalujete roztokem ambroxolu nebulizátorem. Kromě tohoto řešení můžete každé dvě hodiny dýchat minerální vodu. Ale o dávce lékaře, zjistit.

Dr. Mom je obecně velmi dobrý lék a je zvláštní, že nepomohl. A ještě více, takže se vaše slova zhoršila, je to obecně překvapující. Zkuste stříkat Ingaliptom. Mohou to být děti od pěti let. Možná mu pomůže. Mukaltin nebo Atsz, nedal bych dítěti bez konzultace s pediatrem.

A co je to suchý nebo mokrý kašel? Mukaltin dobře odstraňuje hlen, pokud je kašel mokrý. Ale nejsem zastáncem jednoho nebo druhého. Dávám dítě Lasolvan v sirupu. Skvělý nástroj. Můžete také udělat inhalaci, což je velmi efektivní.

Levné analogy ruské a zahraniční produkce ACC instrukce a srovnání

Terapie bronchopulmonálních onemocnění s obtížným sputem vždy zahrnuje užívání vykašlávacích a mukolytických léčiv. Mezi širokou škálou takových produktů si léky ACC získaly chvályhodné recenze od lékařů a většiny pacientů, které jsou na farmakologickém trhu poskytovány v několika formách s různými koncentracemi účinné látky.

Lék na dlouhou dobu na trhu, často používaný v pediatrii, má dobrou snášenlivost a dobře spolupracuje s jinými léky. Náklady na ACC jsou poměrně vysoké, takže mnoho z nich hledá své levné protějšky.

Před zvážením, jak můžete nahradit ACC, byste se měli seznámit se samotnou značkou, jejím složením, vlastnostmi a dalšími informacemi.

Formy uvolnění a indikace pro použití

ACC patří do skupiny mukolytických a expektorančních léčiv s detoxikační vlastností. Používá se při různých onemocněních, které postihují ORL orgány a respirační systém.

Léčivo má schopnost nejen ředit sputum, ale také účinně odstranit z plic a průdušek.

Léčivou látkou ACC je acetylcystein, který působí následovně:

  • snižuje viskozitu sputa;
  • snižuje schopnost bakteriálních buněk adherezie (lepení) na sliznice;
  • neutralizuje škodlivé účinky volných radikálů (částic vstupujících do dýchacích cest), čímž zastavuje zánětlivý proces.

Výrobce ACC - farmakologická společnost "HEXAL AG" Německo dodává své výrobky v několika formách, což umožňuje zvolit správnou dávku léku pro děti a dospělé:

Prášek nebo granule pro suspenzi 100 mg. Sirup 100 ml. Šumivé tablety 100 mg, 200 mg, 600 mg dlouhé. Injekční roztok ACC Injekce je 100 mg a 300 mg v 1 ml. Cena - 370 rublů.

  • Granule (oranžové) pro přípravu suspenzí. Obsahují 100 mg acylsteinu v 5 ml připraveného sirupu. Používá se v pediatrii. K dispozici v 60 ml lahvičce s odměrnou lžičkou pro pohodlné dávkování. Náklady na 250 rublů.
  • Šumivé tablety a prášek pro roztok. Dodává se v dávce 100, 200 nebo 600 mg. Pro dospělé lze použít ACC Long (600 mg). K dispozici v balení po 20 kusech nebo v hliníkové trubce číslo 10 šumivé tablety. V lékárnách si můžete koupit za ceny v rozmezí od 250 do 400 rublů.
  • Injekční roztok ACC se vyrábí ve 2 ml ampulích. Obsahuje v 1 ml 100 mg a 300 mg účinné látky. Cena od 350 rublů.

ACC je vysoce účinný při léčbě onemocnění dýchacích cest, jak akutních, tak chronických, které jsou doprovázeny mokrým kašlem s obtížným oddělením sputa.

Kromě toho se ukázalo, že tento lék je účinným prostředkem pro prodloužené zánětlivé patologické procesy v nosní dutině a v jeho vedlejších nosních dutinách.

Pokyny k léku obsahují následující indikace pro předepisování léku:

  • Akutní a chronická bronchitida.
  • Laryngitida.
  • Tracheitida
  • Akutní bronchitida a tracheobronchitida.
  • Pneumonie.
  • Laryngotracheitida.
  • Bronchiektáza.
  • Emfyzém
  • Cystická fibróza.
  • Tuberkulóza.

Kromě hlavních indikací, lék může být používán pro prodlouženou sinusitidu, sinusitidu a otitis, když viscous sputum je přítomný v sliznicích ENT orgánů.

Mechanismus účinku ACC je způsoben jeho složením. Aktivní složka - acylstein, po užití léků nejenže ředí sputum, ale také ho odstraňuje z dýchacích cest. Navíc má mírný protizánětlivý účinek, zlepšuje sekretomotorické funkce těla.

Dávkování

Léky proti kašli ADC lze použít pro dospělé i děti. Hlavní věc je správně vypočítat dávku, která bude odpovídat věku pacienta.

V pediatrii, ACC je používán v sirupu nebo prášku, každý 100 mg. od 2 let. Denní dávka by neměla překročit 200 - 300 mg. Děti od 6 do 12 let mají předepsáno 300 - 400 mg denně.

Po 12 letech můžete užívat lék již v dávce 600 mg za den, což odpovídá 3 balením po 200 mg nebo 1 tabletě (600 mg).

Lék se doporučuje užívat po jídle. Granule a šumivé tablety se nejprve rozpustí ve 200 ml teplé vařené vody. Délka léčby je 5-7 dnů.

Ampule pro injekce jsou často používány v nemocnici. Dávka se volí individuálně pro každého pacienta.

Kromě orální medikace může být ACC použit pro inhalaci pomocí nebulizéru. Pro terapii nebulizerem se léčivo zředí 9% chloridem sodným v poměru 1: 1.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

ACC má dobrou snášenlivost, ale je nezbytné vyloučit nebo omezit léčivo za následujících podmínek a patologií:

  • nesnášenlivost kompozice;
  • období těhotenství a laktace;
  • peptický vřed a duodenální vřed;
  • selhání ledvin a jater;
  • plicní krvácení.

ACC se nedoporučuje užívat s jinými mukolytiky nebo antitusiky, ani s přípravky, které obsahují kodein.

Ve vzácných případech se mohou po užití léku objevit nežádoucí účinky:

  • alergické kožní reakce;
  • anafylaktický šok;
  • slabost a ospalost;
  • porušení křesla;
  • nevolnost, nutkání zvracet.

Vzhled těchto příznaků může být důvodem pro zrušení léku nebo snížení jeho dávky. Pokud z nějakého důvodu není příjem ACC možný, měli byste se poradit s lékařem, který jej může nahradit analogem.

Seznam analogů je levnější

Většina analogů Acc má cenově dostupnější cenu, ale má stejný terapeutický účinek. Výběr jakéhokoliv léku musí být dohodnut s lékařem.

Generika (léčiva se stejnou účinnou látkou) jsou:

  • Acetylcystein je strukturním analogem domácího výrobního centra domácí výroby, má stejné vlastnosti, ale nižší náklady, které nepřesahují 220 rublů na balení 20 balení po 200 mg.
  • Acetal - mukolytikum na bázi acetylcysteinu také označuje strukturní analogy. Často používá jako lék, synonymem pro ACC, má nižší cenu - od 230 rublů. Poskytuje se v dávce 100, 200 a 600 mg.
  • Mukoben - šumivé tablety 10 ks. v trebochek stojí od 180 rublů. Dávka acetylcysteinu je 100, 200 a 600 mg.
  • Mukomist - podobný lék pro inhalaci. K dispozici v 5 ml ampulkách. Koncentrace roztoku je 20% (ekvivalent 200 mg). Cena léku je od 170 rublů. na balení po 6 kusech.
  • Mukoneks je vyráběn ve formě (granulátu) prášku pro suspenzi, v lahvích 40 a 60 gramů. Náklady na 200 rublů, dávka účinné látky - 100 mg.

Následující léky lze považovat za levnější náhražky ACC podle terapeutického účinku:

  • Bromhexin je levným analogem běloruského vědeckého centra běloruské výroby s podobným terapeutickým účinkem. Používá se v přítomnosti viskózního sputa v plicích a průduškách. Cena za 20 tablet je asi 30 rublů. Pokud zvolíte stejný lék zahraniční výroby (například Německo), jeho náklady nepřesáhnou 100 rublů.
  • Ambroxol je ruský analog založený na hydrochloridu ambroxolu v dávce 30 mg. Lék má schopnost zkapalnit a odstranit sputum, často používané v léčbě bronchitidy, pneumonie. Cena léku - 40 rublů za 20 tablet. Dražší léky na bázi Ambroscol zahrnují Lasolvan, Ambrogexal, Flavomed, Ambrobene.

To nejsou všechny analogy, které mohou být nahrazeny ACC při kašlání, ale navzdory jejich nižším nákladům musí být volba jakéhokoliv léku dohodnuta s lékařem.

Seznam levných analogů pro děti

Seznam léků umožňujících nahradit ACC u dítěte je poměrně rozsáhlý, proto zvažte dostupné produkty s dobrou terapeutickou aktivitou.

  • Fluimucil je strukturním analogem acetylcysteinu založeného ACC. K dispozici v různých formách, může být podáván dětem po 6 letech. Lék se často používá při onemocněních dýchacích cest, umožňuje ředění a odstraňování sputa. Cena závisí na formě vydání, ale v podstatě nepřesahuje 200 rublů.
  • Mukaltin je jedním z nejlevnějších a nejčastějších mukolytik. Kompozice obsahuje extrakt z Althea. Používá se pro produktivní kašel, může být používán v pediatrii od 3 let s výjimkou alergie na kompozici. Cena - 20 rublů za 10 tablet.
  • Pertusin je vykašlávání a levný sirup proti kašli na bázi bylinných složek (extrakt z tymiánu a bromidu draselného). Přispívá k ředění a vypouštění viskózního sputa, má sladkou a příjemnou chuť. Lze použít od 3 let. Cena 70 rublů za láhev 100 ml.
  • Ambroxol (pro děti) je lék z kategorie mukolytických a expektorančních léčiv. Pro děti se vyrábí ve formě sirupu s 15 mg účinné látky. Medikáři často používají v praxi bronchitidu, nachlazení, pneumonii. Jeho cena v lékárnách nepřesahuje 80 rublů.
  • Alteyka - bylinný lék proti kašli s obtížným oddělením sputa. Složení obsahuje kořen Althea. Může být přiřazen dětem od 1 roku. Cena asi 90 rublů za láhev.

Acz nebo bromhexin - což je lepší?

Srovnáním obou léků, první věc, kterou musíte poznamenat rozdíly ve složení. ACC tedy obsahuje acetylcystein a hydrochlorid bromhexinu.

Obě látky však mají podobný účinek: stimulují sekreční motorickou funkci dýchacího traktu, aby ředily sputum, urychlily jeho vylučování.

Lék může být použit pro děti ve formě sirupu a pro dospělé ve formě tablet 8 mg.

Na rozdíl od ACC je bromhexin méně účinný a toxičtější, ale méně nákladný. Pokud Vám lékař předepsal ACC, neměli byste si ho měnit sami, zvláště pokud jde o léčbu dítěte.

Co je lepší - Acz nebo Lasolvan?

Na rozdíl od ACC má Lasolvan jiné složení - svou účinnou látku Ambroxol, ale má podobný mechanismus účinku. Lék je dostupný ve formě sirupu pro děti a dospělé, tablety a roztok pro inhalaci.

Porovnáme-li výhody obou léčiv, pak ACC má o něco více: takže kromě vykašlávacích a mukolytických léků má léčivo antitoxický a antibakteriální účinek.

V některých případech jsou tyto dvě léky předepsány v kombinaci, jeden orálně a druhý vdechováním.

V pediatrii může být Lasolvan používán od 6 měsíců a ACC pouze od 2 let. Náklady na léky jsou téměř stejné, takže před výběrem je lepší se poradit s lékařem.

Ambrobene nebo Azz

Oba léky se liší svým složením, ale mají stejnou farmakologickou závislost - to znamená mukolytika. Účinná složka Ambrobene je stejná jako u Lasolvanu - ambroxolu.

Lék má stejnou formu uvolňování, ale výrobci jsou odlišní. Ambrobene se používá při komplexní léčbě bronchitidy, laryngitidy, pneumonie a dalších onemocnění, při kterých je v plicích viskózní sputum.

Na rozdíl od ACC má Ambrobene kromě efektu vykašlávání také mírný antivirový účinek. Při pokročilých onemocněních dýchacích cest mohou být oba léky kombinovány, ale interval mezi jejich příjmem by měl být nejméně 1,5 hodiny.

Pozorování pediatrů prokázalo, že pro děti do 5 let je lepší použít sirup nebo inhalační roztok Ambrobene. Jeho cena je o něco nižší než v ACC, je asi 200 rublů. pro sirup a 150 pro pilulky.

Ambroxol nebo Acz

Ambroxol a ACC jsou dvě účinné léky ze skupiny expektorantů s různým složením. Ambroxol - produkty domácí farmakologie s nižšími náklady. Často se oba léky používají v komplexu, ale jejich lékař je musí předepsat.

Pro děti, Ambroxol stojí za to koupit ve formě sirupu, a dospělí jsou předepsány pilulky. Lék je povolen od 6 měsíců, zatímco ACC, pouze od 2 let.

Ambroxol je mnohem nižší než ACC: tablety od 40 rublů a sirup - 70 rublů na láhev. Jak ukazuje praxe a dohled lékařů, domácí Ambroxol je méně účinný než ACC. Proto při výběru jednoho ze dvou léků byste se měli poradit se svým lékařem.

Co je lepší - Acz nebo Fluimucil?

Strukturní analogy ACC zahrnují lék Fluimucil, který také obsahuje acetylcystein. Oba léky mají stejný účinek a rozdíl mezi nimi v zemi původu.

Analog je tedy vyráběn ve Švýcarsku nebo v Itálii a ACC je vyroben ve Slovinsku a Německu. Fluimucil je dodáván ve formě šumivých tablet, perorálních roztoků, inhalací a injekcí.

Princip působení obou léčiv je stejný - produktivita kašle je výrazně zlepšena, sputum je zkapalněné, snadno odstranitelné.

Výhodou Fluimucilu je možnost jeho použití pro inhalaci, což umožňuje rychlejší účinek na léčbu, protože léčivo působí v samém centru zánětu.

Nevýhodou tohoto léku je neschopnost používat před 6 lety, zatímco ACC může být používán ve věku od 2 let. Fluimucil je však o 10% levnější než ACC.

Ascoril nebo Azz

Oba léky mají různé aktivní složky. Atsts tedy obsahuje acetylcystein a Ascoril označuje kombinované prostředky, které se skládají z bromhexinu, guaifenesinu a salbutamolu.

Ascoril má kromě účinku vykašlávání také bronchodilatační vlastnosti - zmírňuje bronchospasmus, takže je často předepisován pro obstrukce - bronchitida, astma, laryngitida.

Pro děti je přípravek Ascoril k dispozici ve formě sirupu, který může být používán od 6 měsíců a dospělí mají předepsané tablety.

Cena dvou léků je téměř stejná, ale volba mezi léky by měla být prováděna lékařem na základě intenzity klinických příznaků a diagnózy.

Zde jsou popsány identické přípravky přípravku Ascoril.

Mukaltin nebo ACC

Dostupné a bezpečné analogy ACC zahrnují Mukaltin na rostlinné bázi, který nemá žádné kontraindikace, může být použit během těhotenství a kojení.

Ačkoli je to levnější, ale jak ukazuje praxe, tento účinek by měl být očekáván mnohem slabší než ACC (stejně jako z jakéhokoli bylinného léku). Jako součást Mukaltinu obsahuje extrakt z Althea, který stimuluje tvorbu sekretů, usnadňuje jeho vylučování z dýchacího systému.

Nejlepší účinek mukaltinu je pozorován na začátku nemoci, ale když je sputum, ale to jde dobře.

Podrobný popis léku a návod k použití naleznete zde.

V případě silného a obtížně oddělitelného exsudátu je lepší zastavit výběr v ACC.

Na závěr

Na základě výše uvedených skutečností lze konstatovat, že existuje spousta léků, které umožňují soutěžit s ACC, zatímco náklady některých z nich jsou mnohem nižší než náklady na značku.

Nicméně, výběr analoga ACC pro kašel, neměli byste se řídit cenou a nakupovat fondy s nízkou terapeutickou aktivitou. Je důležité pochopit, že nemoci dýchacího ústrojí mohou vyvolat různé komplikace, získat chronickou formu, což občas ztěžuje další léčbu.

Pro léčbu onemocnění plic a průdušek nestačí jeden mukolytický systém. Léčba by měla být komplexní, zahrnovat nejen příjem symptomatických léků na odstranění sputa, ale také systémově zaměřené na eliminaci patogenu.

Je také nutné pozorovat odpočinek na lůžku během akutní periody a použít více tekutiny, což pomůže zředit hlen a vyčistit průdušky z jeho akumulace.

Nejdůležitější věcí při léčbě těchto onemocnění je konzultace s lékařem, dodržování všech jeho předpisů.

Můžu současně užívat Mukaltin a ACC?

Nejsem lékař, sám se svou rodinou a dětmi zacházím a věřím, že tyto dvě antitusické léky by neměly být užívány současně.

Mukaltin i ACC mají antitusický účinek.

Musíte pít jednu věc.

To je způsob, jak pít paracetamol a pít s pohledem.

Je lepší dát přednost Mukaltin, protože tento lék je přírodní, na základě bylin, nejsou žádné vedlejší účinky a pouze 2 kontraindikace.

Může dojít k větší škodě z ACC

Mukaltin se doporučuje pít s bromhexinem.

Při suchém kašli je Mukaltin opilý po dobu 5 dní, aby mohl sputum ustoupit, a pak je Pertusin opilý, aby odstranil zbytkové účinky.

Mukaltin je nástroj, který má uklidňující, protizánětlivý, vykašlávací účinek.

ACC je také lék, který má vykašlávací, mukolytický účinek.

Rozdíl mezi těmito léky je v ceně. Například, lék ve formě tablet ve formě tablet stojí asi 300 rublů v lékárnách, a náklady na tablety Mukaltin je pouze 12 rublů.

Nemá smysl užívat tyto dva léky společně, protože mají podobný účinek.

Při kašlání lékaři často zapisují ACC, ale na přípravu na rozpočet Mukaltinu se často zapomíná, ale mukaltin je vynikající přípravou.

Pokud jde o to, zda je možné užívat tyto dvě drogy najednou, je ještě lepší tento podnik opustit, léky o stejném účinku, tak proč pít obě drogy.

Ano, tento způsob může být vhodný pro použití, protože oba tyto léky mohou být aplikovány v léčbě naprosto paralelně. Lék - ACC má účinek, při kterém má člověk vykašlávání a mukolytické působení.

Také, tento lék může významně snížit viskozitu hlenu, který se nachází v průduškách a umožní snadnější způsob, jak hlenu, aby přišel, když kašel. Léčivo Mukaltin má účinek, který je zaměřen na protizánětlivý proces a bronchodilatační účinek.

Lék snižuje počet tužeb a také přispívá k uvolňování hlenu, umístěného v plicích. Tyto léky mohou vzájemně působit a zcela volně.

Pokud jdete hluboko a přečtěte si část, ve které jsou prostředky napsány, které jsou kontraindikovány pro interakci, pak se můžete snadno ujistit, že tyto léky nereagují navzájem a žádným způsobem. Neexistují žádné kontraindikace. Neměli byste být na nervy, a můžete bezpečně používat tyto léky ve stejnou dobu.

Mukaltin nebo ACC - což je lepší? Dozvíte se všechny ty nejdůležitější!

Srovnání léků

Abychom porozuměli rozdílu mezi Mukaltinem a ACC, zda je možné tyto léky podávat společně dospělým a dětem, a v takovém případě se každý chová efektivněji, je nutné se více seznámit s jejich vlastnostmi.

Složení

Účinná látka tablet Mukaltin je suchý extrakt z oddenků léčivé rostliny Altea. Jeho koncentrace v jedné dávce léčiva je 0,05 g. Jako pomocné složky se používají kyselina vinná, stearát vápenatý a hydrogenuhličitan sodný.

Aktivní složkou všech dávkových forem ACC je acetylcystein. Jeho množství v léku se může lišit:

  • šumivé tablety - 100, 200 nebo 600 mg;
  • sirup - 20 mg / ml;
  • sáčky z granulí pro přípravu roztoku - 100 mg.

Navíc kompozice uvedených dávkových forem zahrnuje ochucovadla a tvarovací přísady.

Mechanismus působení

  • Extrakt z Althea je silným mukolytikem přírodního původu. Hlen obsažený v něm obklopuje sliznici dýchacího ústrojí, zmírňuje zánět, podporuje obnovu tkáně a stimuluje vykašlávání sputa. V důsledku užívání přípravku Mukaltin je vlhkost kašle suchá.
  • Účinná látka ACC - acetylcystein - vstupuje do chemické reakce s hlenem v průduškách a ředí ji. Díky tomu je odstranění sputa usnadněno, kašle se vyskytují méně často a stává se produktivním.

Indikace

ACC je předepsán pro takové nemoci jako:

  • bronchitida (zánět průdušek), včetně akutní, chronické a obstrukční - doprovázená křečemi;
  • bronchiální astma - onemocnění průdušek, které způsobuje jejich periodické zúžení a ataky udušení;
  • pneumonie - pneumonie;
  • bronchiolitida a bronchiektázie - bronchiální deformity, jejich zúžení nebo expanze;
  • otitis media - zánět středního ucha;
  • sinusitida - zánětlivé procesy v dutinách paranazálních dutin;
  • cystická fibróza je závažná vrozená patologie, která nepříznivě ovlivňuje práci dýchacích a jiných tělesných systémů;

Další indikace pro roztok sirupu a ACC jsou současný zánět hrtanu a průdušnice (laryngotracheitida), stejně jako chronické obstrukční plicní onemocnění (CHOPN). Ten je zúžení průdušek v kombinaci se změnami ve struktuře plicní tkáně a porušením jejich funkcí.

Mukaltin je předepisován pro všechny nemoci dýchacích orgánů v akutní nebo chronické formě, pokud jsou doprovázeny suchým kašlem s obtížným oddělením sputa.

Kontraindikace

ACC nelze použít, když:

  • nesnášenlivost;
  • exacerbace žaludečních a dvanáctníkových vředů;
  • plicní krvácení, hemoptýza;
  • těhotenství a kojení.

Pro děti může být lék ve formě sirupu podáván 11. den po porodu, ale pouze podle pokynů lékaře a pod dohledem lékaře. Granule pomerančové chuti jsou kontraindikovány po dobu až 2 let, dávkové formy s dávkou přesahující 100 mg - až šest.

Kontraindikace při podávání mukaltinu jsou přecitlivělost na jeho složky, stejně jako žaludeční a dvanáctníkové vředy.

Vedlejší účinky

ACC vzácně způsobuje nežádoucí účinky, mezi nimiž je nejpravděpodobnější:

  • bolest hlavy;
  • snížení krevního tlaku;
  • tinnitus;
  • bušení srdce;
  • nevolnost;
  • zvracení;
  • stomatitida (zánět ústní sliznice);
  • pálení žáhy;
  • plicní krvácení;
  • bronchospasmus;
  • kožní vyrážka a svědění.

Mukaltin může vyvolat alergické reakce pouze v případě zvýšené citlivosti těla na něj.

Formy uvolnění a ceny

Lék ACC je prezentován v lékárnách v několika dávkových formách:

  • šumivé tablety 100 mg, 20 ks. - 253 rublů;
  • Šumivé tablety ACC-Long (600 mg), 10 ks. - 354 rub.
  • 20 kusů - 564 rublů;
  • sirup, 100 ml - 252 rublů;
  • granule pro přípravu roztoku 600 mg, 6 balení - 130 rublů;
  • 200 mg (med-citron), 20 balení. - 196 rublů;
  • 200 mg (oranžová), 20 paketů - 117 rublů;
  • 100 mg (oranžová), 20 balení. - 130 rublů.

Mukaltin je dostupný pouze v tabletách, cena závisí na jejich množství v balení:

  • 10 kusů - 11 rublů;
  • 20 ks. (Obnova Mukaltinu) - 50 rublů.

Mukaltin nebo ACC - což je lepší?

Chcete-li odpovědět na tuto otázku, měli byste stručně uvést přínosy každé drogy.

  • účinně eliminuje suchý kašel;
  • má méně kontraindikací;
  • mohou být použity během těhotenství a kojení;
  • nemá žádné věkové omezení;
  • prakticky nemá žádné vedlejší účinky;
  • mnohem levnější.
  • širší rozsah indikací pro přijetí;
  • různé dávkové formy, včetně proudu po dlouhou dobu (ACC-Long).

Proto by se při výběru léku měla zaměřit na individuální vlastnosti pacienta a typ onemocnění. Mukaltin je preferován, pokud existují absolutní kontraindikace pro použití acetylcysteinu, během těhotenství a kojení jako bezpečnější prostředek. ACC je vhodnější pro léčbu zánětu středního ucha, vedlejších nosních dutin a ACC-Long je lepší zvolit v případě závažných onemocnění, jako je pneumonie, cystická fibróza, hnisavé zánětlivé procesy.

ACC a Mukaltin: kompatibilita

Tyto léky jsou obvykle předávány samostatně, ale můžete je užívat současně. Tento léčebný režim je ukázán v případě selhání jednoho léku. V kombinaci s Mukaltinem a ACC se projevuje komplexní působení jejich aktivních složek a bolestivé symptomy rychleji vymizí.

Líbí se vám tento článek? Pochopme to. Hodnotit teď!

Mukaltin nebo atsts co je lepší

Kašel je hlavním příznakem většiny nachlazení. Jedná se o reflexní úkon, doprovázený ostrým stahem dýchacích svalů a následným uvolňováním vzduchu. Cílem reflexu je eliminovat dráždivost z průdušnice a průdušek. Agonizující kašel způsobuje nepříjemné pocity, proto je během léčby předepsáno antitusické léky. Nejenže zmírňují stav, ale také zlepšují uvolňování sputa - činí produktivní kašel.

„ACC“, který se aktivně používá k léčbě onemocnění doprovázených kašlem, je velmi populární. Léčivo obsahuje acetylcystein - je to účinná látka. Lék se vyrábí ve formě tablet, granulí a sirupu, který je vhodný pro děti.

Prášek stojí 150-200 rublů a šumivé tablety - 270.

Akce

Acetylcystein ovlivňuje sekreci průdušek a dutin a rozbíjí vazby vytvořené mezi molekulami mukopolysacharidů. To přispívá k ředění sputa, čímž se zlepšuje clearance dýchacích cest. Kašel je zároveň vlhký a pacienti ho snáze snášejí snáze než bolestivý suchý. V dutinách také ředění tajemství. Další protizánětlivý účinek v důsledku aktivace imunitních buněk. Léčivá látka má vysokou biologickou dostupnost, po 2 hodinách v krvi je maximální možná koncentrace.

Indikace

Léčivo je účinné při léčbě stavů doprovázených zvýšenou sekrecí. Patří mezi ně respirační onemocnění - bronchitida a bronchiolitida, tracheitida, astma, bronchiektáza. Je také účinný při léčbě sinusitidy a otitis media. Pozitivní výsledek je také pozorován při léčbě cystické fibrózy a laryngitidy. Tyto indikace mají tento lék a podobné drogy - často je ekvivalent "ACC" levnější.

Návod k použití

Lék je předepsán po jídle. Před užitím by měly být granule nebo šumivé tablety rozpuštěny v teplé vodě - 100 ml. Denní dávka pro děti starší 14 let a dospělé je 400-600 mg. Přípravek by měl být rozdělen do 2 nebo 3 dávek. Pro děti ve věku 6–12 let je předepsáno 300–400 mg / den a pro děti ve věku 2–5 let 200–300 mg / den. Lék se používá k léčbě dětí od 10 let věku - 50 mg denně. Dávkování je upravováno ošetřujícím lékařem. Léčba se zpravidla provádí do 7 dnů, ale někdy je průběh léčby zvýšen.

Vedlejší účinky

Léčivo má malé množství vedlejších účinků. "ACP" může způsobit nevolnost, zvracení a pálení žáhy. Z nervového systému možné tinnitus a bolesti hlavy. Kromě toho existují případy zvýšeného krevního tlaku po aplikaci léků.

Kontraindikace

Lék "ACC" může být používán jak dospělými, tak dětmi. Kdy byste to neměli jmenovat? Lék je kontraindikován, pokud je k dispozici:

  • alergie na složky a intoleranci fruktózy;
  • plicní krvácení;
  • peptický vřed;
  • závažné selhání ledvin a jater.

Použití „ACC“ během těhotenství a kojení se nedoporučuje. V této době je lék předepsán pouze se souhlasem specialisty na přísné indikace.

Jak vyměnit "ACC"?

Lék je účinný při léčbě kašle. Zlepšuje vypouštění sputu, což činí produktivní kašel produktivním a méně bolestivým. Zrychlené vylučování sputa z dýchacích cest - klíč k rychlé úspěšné léčbě. Nicméně, mnoho být zaujatý zda tam je analog "ACC" levnější.

Abrol

Aktivní složka léčiva (hydrochlorid ambroxolu) přispívá k aktivaci serózních buněk ve žlázách průdušek a také zvyšuje tvorbu speciálních enzymů zodpovědných za štěpení mukopolysacharidů sputa. Tento lék je charakterizován výrazným vykašlávacím účinkem, který z něj činí vhodnou náhradu za "ACC". "Abrol" -tablety jsou vhodné pro léčbu dospělých a dětí od 12 let. Zpravidla lékař předepíše 1 tabletu 3x denně. Účinek přichází již v prvním týdnu. V některých případech je léčba prodloužena na 2 týdny. "Abrol" sirup může být použit u dětí díky výhodnější formě uvolňování. Lék lze užívat od 1 roku. Lék je obvykle dobře snášen pacienty a počet vedlejších účinků je menší než u „ACC“. Pokud se u intolerance může vyvinout alergická reakce ve formě kopřivky, která je charakterizována kožními vyrážkami a svěděním. Jedná se o indikaci pro přerušení léčby. Dyspepsie je velmi vzácná a CNS neměla žádnou malátnost. Podobně jako jeho analog se „Abrol“ nedoporučuje v prvním trimestru těhotenství a v následujících obdobích - pouze se svolením lékaře. Náklady na tablety je 100-150 rublů.

Lazolvan: cena a funkce

Léčivo je čirý nebo nahnědlý roztok, který se používá uvnitř nebo pro inhalaci. Účinná látka je stejná jako účinná látka přípravku Abrol. Lék pomáhá zvyšovat sekreci a zvyšuje ciliární aktivitu. Je kontraindikován pro intoleranci, laktaci a první trimestr těhotenství (2 a 3 - s opatrností pod dohledem lékaře). Ambroxol má schopnost proniknout placentární bariérou, ale přímý účinek na plod nebyl prokázán. Doporučuje se však aplikovat ji během tohoto období pouze za přísných indikací. Znakem léku je takový vedlejší účinek, jako porušení vnímání chuti, ale vyskytuje se poměrně zřídka. Výhodou léčiva je absence nežádoucích interakcí s léky. Může zvýšit průnik do bronchiální sekrece amoxicilinu, erythromycinu a cefuroxinu. Stále více, odborníci doporučují "Lasolvan". Cena za to je 200-220 rublů.

Fluimucil

Aktivní složkou je acetylcystein, stejně jako v "ACC".

"Mukaltin"

Jedná se o přípravek rostlinného původu, protože obsahuje polysacharidy z léku Althea. Takový analog "ACC" je levnější než jiné léky. Extrakt léčivého kořene stimuluje řasený epitel, což má za následek zvýšenou sekreci a zlepšenou sekreci sputa. Lék je netoxický a nedráždivý. Neužívejte léky v přítomnosti alergií, stejně jako s peptickým vředem a gastritidou. Vzhledem k přítomnosti polysacharidů je pečlivě předepisován pacientům s diabetem. „Fluimucil“ nebo „Mukaltin“ jsou vhodnou náhradou za „ACC“. Cena - 20-30 rublů.

"Mukosol"

Účinný lék na bázi karbocysteinu. Účinek je založen na aktivaci sialové transferázy, což je enzym pohárkových buněk koncentrovaných v sliznici průdušek. Stabilizací sialomucinů a snížením množství glykopeptidů klesá viskozita sputa. Oddělí se lépe a kašel se stává méně intenzivním. Kvůli sekreci imunoglobulinu A dochází ke zvýšení mukociliární clearance. Zvláštností je, že aktivní složka léčiva nedráždí sliznici gastrointestinálního traktu. "Mucosol" sirup je předepsán pro patologické stavy broncho-plicního systému, stejně jako pro sinusitidu. Nesmí se používat pro alergie, fenylketonurii (pokud je aspartát), těhotenství, selhání ledvin. Také u granulí je kontraindikovaný příjem u dětí mladších 12 let. Karbocistein často způsobuje takové vedlejší účinky, jako je nevolnost, bolest v epigastriu a průjem. Náklady jsou 150-190 rublů.

"Bromhexin"

Účinek vykašlávání je způsoben depolymerací molekul mukopolysacharidu. Navíc léčivo aktivuje produkci povrchově aktivního činidla, což zvyšuje stabilitu alveolárních buněk. To vše přispívá k ochraně dýchacích cest a zlepšuje reologii bronchiální sekrece.

Studené přípravky mohou výrazně zlepšit stav pacienta a urychlit zotavení. K tomu lze použít acetylcystein a analog analogu ACC. Je levnější kupovat analogy, ale předtím byste se měli poradit s lékařem. Jakékoli léky vyžadují odborné poradenství.

ACC během těhotenství

Během těhotenství a kojení se nedoporučuje užívat ACC dovnitř, ale minimální riziko je přítomno při inhalaci, která působí v samém centru zánětu, nedovolí aktivní látce vstoupit do krevního oběhu. ACC k inhalaci během těhotenství může být předepsán lékařem, individuálně vypočítat dávku léku.

Kontraindikace

ACC pro léčbu kašle má minimální seznam kontraindikací, ale před užitím léku je důležité věnovat jim pozornost:

  • Přecitlivělost na složení léčiva.
  • Intolerance na umělý cukr.
  • Zvýšené riziko plicního nebo střevního krvácení.
  • Závažná patologie jater, ledvin.
  • Období těhotenství a laktace.

Je zakázáno kombinovat lék s antitusickými léky centrální akce, protože to může vyvolat stagnaci hlenu, zvýšit riziko komplikací.

Vedlejší účinky

Ve vzácných případech se mohou po požití léku objevit nežádoucí vedlejší účinky, včetně: t

  • Nevolnost
  • Porušení stolice, nepohodlí, bolesti břicha.
  • Bolesti hlavy
  • Tinnitus.
  • Palpitace.
  • Snížený krevní tlak.
  • Alergické kožní reakce nebo bronchospasmus.

Mnoho lékařů tvrdí, že riziko nežádoucích účinků roste s nedodržením doporučených dávek léků nebo přítomností kontraindikací pacienta v anamnéze pacienta. Pokud se po užívání léku cítíte horší, musíte léčbu ukončit, poraďte se s lékařem, který může dávku upravit, nebo sbírat podobný lék, ale s jiným složením.

Drogové recenze

ACC - dlouhodobě na trhu léčiv pro léčbu kašle.

Ceny léku se mohou mírně lišit od cen, protože vše závisí na regionu, lékárenském řetězci samotném. V průměru si můžete zakoupit ACC za následující cenu:

  • ACC granule 100mg 20ks - 135 rublů.
  • ACC granule 200mg 20ks - 245 rublů.
  • ATC Long 20ks - 470 rublů.
  • ACC sirup pro děti 20 mg / ml 200 ml - 360 rublů.

Levné analogy ACC

Lék ACC je v populaci poměrně populární, ale vzhledem k jeho nákladům se mnozí snaží najít podobný lék se stejným terapeutickým účinkem. Farmaceutický průmysl nabízí poměrně rozsáhlý seznam léků, které umožňují nahradit ACC. Takové léky jsou vyráběny domácími nebo zahraničními výrobci, mohou mít jiné složení, ale také dobře zvládají příznaky kašle, tenkého a sputa. Pokud hovoříme o strukturních analogech ACC, jsou také poskytovány kupujícímu, zatímco jejich ceny jsou mnohem nižší než na značce.

Jakékoliv z výše uvedených léků má své klady a zápory, se kterými je důležité se seznámit před nákupem a užíváním. Lacné analogy nejsou často horší než značkové léky. Nejlepší je důvěřovat lékaři, který na základě výsledků vyšetření a diagnózy vybere nejúčinnější lék.

Acetylcystein nebo ACC - což je lepší?

„> Nejbližší a nejpřístupnější analog ACC je acetylcystein, který je rozpočtovou formou drogy ruských výrobců. Acetylcystein má stejný mechanismus účinku jako ACC, má výrazný mukolytický, vykašlávací účinek, je široce používán při léčbě onemocnění bronchopulmonálního systému. Acetylcystein je strukturní analog ACC, ale je odlišný - výrobce. Lék je vývoj domácích farmakologických společností. Uvolňování formy - prášek pro přípravu horkého nápoje, obsahuje 100, 200 nebo 600 mg účinné látky. Režim léku je totožný s ACC, může být použit pro děti od 1 roku. Cena léku v lékárnách je od 125 rublů na balení 10 balení.

ACC a Bromhexine - co si vybrat?

„> Je možné nahradit příjem ACC lékem jako je bromhexin, který má schopnost ředit sputum, mít mírný protizánětlivý a bronchodilatační účinek. Aktivní složkou léčiva je hydrochlorid bromhexinu, který účinně zvládá infekční onemocnění průdušek a plic, je indikován pro léčbu bronchitidy, astmatu průdušek, plicního emfyzému a dalších patologií. Bromhexin má jiný terapeutický účinek, takže pokud lékař předepsal jmenování ACC, nedoporučuje se jeho nahrazení bromhexinem. V některých případech mohou být obě léčiva použita v komplexní terapii pro léčbu onemocnění plic a průdušek. Bromhexin má schopnost nejen ztenčit sputum, ale také potlačit kašel, urychlit dobu zotavení. Bromhexin tablety nebo sirup mohou být podávány dětem od 6 měsíců. Lék má přijatelnou cenu, která nepřesahuje 90 - 110 rublů pro balení 20 tablet nebo 120 rublů pro sirup 100 ml.

Co je lepší ACC nebo Ambrobene?

Pro léčbu onemocnění bronchopulmonálního systému se často používá Ambrobene, jehož aktivní složkou je Ambroxol. Ambrobene není strukturním analogem ACC, ale má také dobrý vykašlávací, protizánětlivý účinek. Ambrobene, na rozdíl od ACC, má analgetický, antivirový, protizánětlivý účinek. Lék se vyrábí v několika formách - sirup proti kašli, tablety, inhalační roztok, často používaný v pediatrii a pulmonologii. Na rozdíl od ACC má Ambrobene širší seznam terapeutických vlastností a také průměrné náklady. Účinek léčby přípravkem Ambrobene bude patrný již druhý den po aplikaci. Náklady na Ambrobene v lékárnách jsou 140 rublů pro tablety č. 20 a 160 rublů pro sirup 100 ml.

ACC nebo Mukaltin - což je účinnější?

Známým léčivem s výrazným mukolytickým účinkem je Mukaltin, který ve svém složení obsahuje extrakt Althea, označuje přírodní a bezpečné prostředky. Pokud porovnáme tablety Mukaltin nebo ACC, můžeme říci, že poslední lék je silnější, dokáže se vyrovnat s různými patologiemi průdušek, ve kterých dochází k suchému kašli s obtížným oddělením sputa. Mukaltin je slabší lék, může být použit spolu s jinými léky, je dobře snášen, může být podáván těhotným ženám. Mukaltin patří k nejlevnějším analogům ACC, jejichž cena nepřesahuje 15 rublů na balení 10 tablet.

Co je lepší zvolit Lasolvan nebo ACC?

Lasolvan je hodný analog ACC, který má vykašlávání, mukolytický účinek. Lasolvana obsahuje účinnou látku Ambroxol, takže nepatří ke strukturním analogům, ačkoli má stejný terapeutický účinek. Lasolvan je dostupný v několika formách: tablety, sirup pro děti, dospělí, ampule pro injekce nebo roztok pro inhalaci. ACC a Lasolvan se často používají k léčbě onemocnění bronchopulmonálního systému, které jsou doprovázeny porušením vypouštění sputa. Lék nepatří k levným analogům ACC, protože má relativně vysokou cenu. ACC je však možné nahradit Lasolvanem a účinek ošetření bude patrný poměrně rychle. Lazar kašel může být použit jak pro suchý, tak i pro mokrý kašel, takže tento lék může být nazýván univerzálním lékem pro léčbu patologií dýchacího systému. Je důležité pochopit, že použití obou léčiv při léčbě kašle je zakázáno.

ACC, na rozdíl od Lasolvana, působí antibakteriálně a antioxicky. Mnozí pediatrové navíc raději předepisují Lasolvan malým dětem, protože mohou být používány od 6 měsíců a ACC pouze od 2 let. Cena Lasolvana tablety - 180 rublů za 20 kusů. Sirup pro děti stojí asi 220 rublů. Pro dospělé je sirup 300 rublů.

ACC nebo Ascoril - co je levnější?

Ascoril je univerzální lék kombinovaného působení, který se často používá při léčbě onemocnění bronchopulmonálního systému. Ascoril má výrazný vykašlávací, bronchodilatační účinek, umožňuje nejen ztenčit sputum a zlepšit jeho výtok, ale také zmírnit bronchospasmus. Léčivo obsahuje guaifenesin, salbutamol, bromhexin a také pomocné složky. Na rozdíl od ACC má Ascoril širší terapeutický účinek, ale zároveň je mnohem dražší než ACC. K dispozici v sirupu a tabletách, často se používá pro obstrukční bronchitidu, komplexní léčbu bronchiálního astmatu a dalších závažných onemocnění. Cena tablet Ascoril je asi 350 rublů za balení po 20 kusech. Sirup lze zakoupit za 450 rublů. Navzdory vysokým nákladům na lék, při závažných onemocněních dýchacích cest u dětí nebo dospělých, je lepší dát přednost Ascorilu. Droga má spoustu kontraindikací, které je třeba si přečíst před nákupem a užíváním léku.

Přečtěte si také užitečný článek a zjistěte doporučení pro použití sirupu Ascoril.

Fluimucil nebo ACC - co pomůže při suchém kašli?

Fluimucil je strukturní analog ACC, který obsahuje 100, 200 nebo 600 mg acetylcysteinu. K dispozici v několika formách, účinně snižuje viskozitu sputa, dobře zvládá kašel různé etiologie a intenzity. Rozdíly mezi léky jsou menší. Fluimucil je tedy vyráběn v roztoku pro inhalaci a ACC v sirupu pro děti. Vdechování přípravku Fluimutsilom může být prováděno s dítětem od 6 měsíců. Oba léky fungují dobře s patologií průdušek a plic, ale cena Fluimucilu je o něco nižší než u ACC, což je často důvodem pro nákup první drogy. Fluimucil cena v lékárnách je 120 rublů pro 10 šumivých tablet 600 mg. Fluimucil v granulích 200 mg stojí asi 150 rublů za 20 sáčků. Řešení léku lze zakoupit za cenu 200 rublů za 5 ampulí.

Lék ACC je lék doporučený pro infekční onemocnění, který se vyznačuje tvorbou obtížně oddělitelného viskózního sputa. Tento lék je zařazen do seznamu nejdůležitějších léků a je často předepisován lékaři jako součást komplexní léčby bronchitidy, tracheitidy, laryngitidy, sinusitidy atd.

Složení a vlastnosti léku ACC

Aktivní složkou přípravku ACC je acetylcystein, derivát aminokyseliny cysteinu. Pomocné složky se liší v závislosti na formě uvolňování léčiva.

Acetylcystein působící na tělo má následující účinek:

  • vykašlávání;
  • mukolytické (sekretolytické);
  • detoxikaci.

Tato látka přispívá k ředění, snížení viskozity tracheobronchiální sekrece a zvýšení jejího objemu a usnadňuje její vylučování z dýchacích cest. Přispívá také k odstranění zánětlivých procesů a v přítomnosti hnisavého výtoku pomáhá odstranit z těla.

Tyto účinky jsou způsobeny tím, že volné sulfhydrylové skupiny acetylcysteinu rozkládají disulfidové vazby mukopolysacharidů sputa, které jsou zodpovědné za jeho hustotu. Detoxikační vlastnosti jsou vysvětleny aktivací syntézy glutathionu - látky, která chrání buňky před toxiny. Protizánětlivých vlastností se dosahuje potlačováním tvorby volných radikálů.

Jak vyměnit ACC?

Tento lék, vyrobený ve formě šumivých tablet a prášku s různým obsahem acetylcysteinu (ACC Inject, ACC 100, ACC 200, ACC 600 Long), má mnoho analogů. Není-li ACC doporučený lékařem komerčně dostupný, může být nahrazen následujícími léky:

  • Fluimucil (ve formě granulí a šumivých tablet pro roztok, injekční a inhalační roztok);
  • Acestad (ve formě tablet a šumivých tablet);
  • Mukoneks (ve formě granulí pro přípravu sirupu);
  • Acetylcystein Sedico (ve formě granulí pro přípravu roztoku pro orální podání);
  • Acestin (ve formě šumivých tablet, inhalačního roztoku, granulí pro přípravu injekčního roztoku a vnitřního podávání, granulí pro přípravu sirupu) atd.

Tyto léky mají svůj terapeutický účinek díky hlavní účinné látce v jejich složení - acetylcysteinu. Některé rozdíly jsou v seznamech pomocných složek a dávkování účinné látky.

Také po konzultaci s lékařem může být lék ACC nahrazen lékem, který má podobný farmakologický účinek, ale je vyroben na základě jiných aktivních složek. Může to být například následující léky:

  • Lasolvan, Ambrobene, Ambrol (účinná látka - Ambroxol);
  • Bronkatar, Mukosol, Libeksin Muko (účinná látka - karbocystein);
  • Bromhexin-akr, bromhexin-ferein, Solvin (účinná látka - bromhexin) atd.

Pro usnadnění kašle, odstranění bronchiálních sekrecí, jako alternativy k přípravě ACC, mohou být předepsány následující přípravky na bázi rostlin: t

  • Gedelix (na bázi listů břečťanu);
  • Mukaltin (na bázi léčivého extraktu Althea);
  • sirup lékořice a další.

Co je lepší - ACC, Fluimucil nebo Mukaltin?

Neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, která z vyměnitelných léků je lepší. Rozhodnutí o vhodnosti podání jednoho nebo druhého léku by měl učinit lékař na základě závažnosti symptomů, charakteristik onemocnění, přítomnosti komorbidit a dalších faktorů.